Nowe technologie i edukacja w kosmetologii – Helena Milewska o Nefretete SPA

Pierwszy salon otworzyłam w Suwałkach, gdzie wróciłam po ukończeniu szkoły kosmetycznej, a było to jeszcze w poprzednim ustroju. To była inna technologia i kosmetyki. Sama produkowałam kremy i maski na potrzeby gabinetu. Nie miałam żadnej konkurencji, ponieważ były wtedy tylko trzy tego typu szkoły w Polsce i trudno było się do nich dostać. Jednak branża się przyjęła i rozwija się bardzo dynamicznie.

Od początku swojej drogi zawodowej prowadziłam działalność gospodarczą zmieniając profile. Miałam też epizod z pracą w szkolnictwie trwający około trzy lata. Przez chwilę pracowałam w PKO S.A. Zmiany zawodu utwierdziły mnie w przekonaniu, że lubię zajmować się zdrowiem i urodą. Konkurencja, standardy i wymogi motywowały mnie do dalszego rozwoju.

W 2008 roku rozszerzyłam ofertę firmy o masaże spa i wellness, lecznicze, egzotyczne oraz o zabiegi modelujące sylwetkę. Nadal oferujemy kosmetykę leczniczą i upiększającą z makijażem permanentnym włącznie. Moją najmocniejszą stroną jest kosmetologia estetyczna. Dziewięć lat temu napisałam projekt i otrzymałam z Urzędu Marszałkowskiego wsparcie w postaci funduszy unijnych na zakup innowacyjnych technologii. Przodujemy we wprowadzaniu na rynek nowoczesnych technologii i zabiegów estetycznych każdego roku. Nefretete SPA ma mocną pozycję na rynku regionalnym, gdyż przez wiele lat pracy zdobyliśmy zaufanie klientów starając się odpowiadać na ich potrzeby.

Trudniejszy start mają nowo otwierające się salony. Jest dużo szkół kosmetycznych (siedem tylko w Białymstoku) i nie wszystkie reprezentują dobry poziom. Te najlepsze dają solidne podstawy do dalszego rozwoju. Większość szkół ma jednak ten sam program od lat, a branża się szybko rozwija. Kosmetolog musi się cały czas kształcić i inwestować w aparaturę. Zarówno podnoszenie kwalifikacji, jak i inwestycja w technologie są kosztowne, ale dają możliwości rozwoju, a wręcz gwarantują sukces. Ryzykiem jest otworzyć salon opierając się wyłącznie na wiedzy wyniesionej ze szkoły, bez dodatkowych kwalifikacji i umiejętności adekwatnych do aktualnych potrzeb rynku.

Moja firma, jako zakład pracy, stawia na usługi ale jest również placówką kształcenia ustawicznego i praktycznego MEN, należy do PIFS i posiada unijny certyfikat jakości usług rozwojowych SUS 2.0. Prowadzimy indywidualne kursy podnoszące kwalifikacje oraz dające nowe kompetencje dla kosmetologów, kosmetyczek, wizażystek, masażystów oraz absolwentów szkół kierunkowych. Moim celem jest zadbanie o rozwój i rentowność Nefretete SPA, gdy będę emerytką, ponieważ bardziej liczę na zysk z firmy niż emeryturę. Dotychczas inwestowałam w aparaturę i zrobiło się za mało miejsca. Może zmienię lokalizację by zyskać większą powierzchnię na nowe stanowiska pracy i sprzęty.


Helena Milewska-Cieślewicz

Helena Milewska-Cieślewicz
Właścicielka Nefretete SPA oraz członkini PSWF i PIFS. Ma wykształcenie kierunkowe i pedagogiczne, zajmuje się kosmetologią estetyczną. Śledzi nowe trendy w branży, a przede wszystkim słucha klientów pomagając im w zmianie wizerunku, zachowaniu młodości, usuwaniu problemów skórnych. Uważa, że idealna kosmetyczka to przyjaciółka i profesjonalistka. Konsekwencja i solidność to cechy, które pomogły jej osiągnąć sukces. Współpracowała z największymi wydawnictwami w kraju przy sesjach modowych oraz udzielając porad dla czytelniczek. 

 

You may like